سرمایه گذاری عربستان در انرژی بادی قزاقستان

سرمایه گذاری عربستان در انرژی بادی قزاقستان

به گزارش بازار نفت و گاز، ACWA Power و قزاقستان نقشه راه پروژه باد و باتری 1 گیگاواتی را تعیین کردند. امضای توافقنامه نقشه راه مسیر قطعی را برای رسمی کردن رویه ها و تسهیل شروع ساخت پروژه 1GW فراهم می کند.

سرمایه گذاری عربستان

ACWA Power، توسعه‌دهنده، سرمایه‌گذار و اپراتور برجسته سعودی در تولید برق، نمک‌زدایی آب و نیروگاه‌های هیدروژن سبز در سطح جهان، امضای توافقنامه نقشه راه با وزارت انرژی قزاقستان و سامروک-کازینا، صندوق توسعه سرمایه‌گذاری و صندوق ثروت مستقل قزاقستان را انجام داد.

شروع ساخت و ساز

این توافقنامه مربوط به یک پروژه قابل توجه انرژی بادی 1 گیگاواتی و ذخیره باتری است که در این کشور آسیای مرکزی واقع شده است. این دستاورد قابل توجه مسیر پروژه را تعیین می کند و مسیری قطعی برای رسمی کردن رویه ها و تسهیل شروع ساخت و ساز ارائه می دهد.

در مراسم امضای قرارداد، افراد محترمی از جمله الماسدام ساتکالیف وزیر انرژی جمهوری قزاقستان شرکت کردند. نورلان ژاکوپوف، مدیر عامل Samruk-Kazyna؛ معاون فرماندار منطقه ژتیسو باسیل یرنات دویزنبکولی؛ و مارکو آرچلی، مدیرعامل ACWA Power.

این مراسم با حضور شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان آل سعود وزیر انرژی پادشاهی عربستان سعودی برگزار شد.

پیشرفت پروژه ذخیره سازی

آرچلی گفت: امضای امروز نمونه ای از پیشرفت چشمگیر پروژه ذخیره سازی باد و باتری 1 گیگاواتی است و زمینه را برای گام برداشتن قزاقستان به سمت جاه طلبی های انرژی پاک خود فراهم می کند. این پروژه تحول آفرین تأثیر عمیقی بر چشم انداز اجتماعی-اقتصادی کشور خواهد داشت و ما واقعاً مفتخریم که بخشی جدایی ناپذیر از این سفر هستیم.

قدردانی ما از دولت قزاقستان و رهبری بصیر شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان آل سعود، وزیر انرژی پادشاهی عربستان سعودی به دلیل حمایت بی‌دریغ، راهنمایی‌های ارزشمند و تعهد بی‌نظیرشان است.»

پروژه بادی 1 گیگاواتی

پس از اعلام قبلی موافقتنامه رئیس شرایط، پروژه بادی 1 گیگاواتی به عنوان سرمایه گذاری افتتاحیه ACWA Power در قزاقستان عمل می کند. با داشتن سرمایه گذاری قابل توجه 1.5 میلیارد دلاری، این بزرگترین سرمایه گذاری عربستان سعودی در بخش برق قزاقستان تاکنون است. این پروژه از نظر استراتژیک برای کمک به طرح‌های آب و هوایی ملی، بهره‌برداری از منابع انرژی تجدیدپذیر و تقویت توسعه پایدار با ترکیب فناوری‌های نوآورانه طراحی شده است.

کاهش انتشار گازهای گلخانه ای

این توسعه که قرار است تا سال 2027 نهایی شود، نقشی اساسی در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای از تولید برق مبتنی بر سوخت های فسیلی متعارف خواهد داشت.

تعهد ACWA Power به آسیای مرکزی مشهود است زیرا این منطقه به عنوان دومین بازار سرمایه گذاری این شرکت است. پروژه مورد بحث با استفاده از پتانسیل توربین‌های بادی و فن‌آوری‌های ذخیره‌سازی باتری، با هدف بازگشایی ارزش جدید و بهره‌برداری از فرصت‌های کاهش انتشار و انتقال انرژی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *