توقف فعالیت های حفاری نفت و گاز به دلیل مالیات بالا

,
توقف فعالیت های حفاری نفت و گاز به دلیل مالیات بالا

به گزارش بازار نفت و گاز، آپاچی با استناد به مالیات های بالا، عملیات دریای شمال بریتانیا را متوقف می کند. تعلیق عملیات دریای شمال بریتانیا، که 14.4 درصد از تولید سال 2022 این شرکت را تشکیل می داد، منجر به کاهش شغل برای کارگران نفت و گاز خواهد شد.

توقف فعالیت های حفاری

طبق گزارش ها، آپاچی فعالیت های حفاری خود در دریای شمال را متوقف کرده و مشاغل خود را در بریتانیا کاهش داده است و دلیل آن این است که این عملیات به دلیل مالیات های بالا رقابتی تر شده است.

به گزارش رویترز، شرکت نفت و گاز آمریکا تعداد اخراج‌های ناشی از تصمیم خود را فاش نکرد. یکی از سخنگویان آپاچی از طریق ایمیلی به این نشریه گفت: ما در حال ارزیابی مجدد سرمایه‌گذاری‌های خود هستیم، زیرا محیط چالش‌برانگیز کلان بریتانیا با رژیم مالیاتی و نظارتی پرهزینه و سنگین آن را در نظر می‌گیریم. با توجه به فضای کسب و کار صنعت نفت و گاز در بریتانیا، این دارایی ها در مقایسه با سایر سبد ما کمتر رقابتی شده اند.

مالیات بر سود بادآورده

در ماه مه 2022، دولت بریتانیا مالیات بر سود بادآورده ای را بر اساس مالیات بر سود انرژی (نفت و گاز) بر تولیدکنندگان نفت و گاز وضع کرد. از مالیات 25 درصدی بر سود حصار حلقه شرکت های نفت و گاز فعال در بریتانیا یا فلات قاره بریتانیا (UKCS) به 35 درصد افزایش یافت.

وضع مالیات بر سود انرژی (نفت و گاز) توسط دولت بریتانیا در واکنش به قیمت‌های بسیار بالا برای مصرف‌کنندگان بود و در عین حال اضافه کرد که شرکت‌های نفت و گاز از «سودهای فوق‌العاده» سود می‌برند.

مالیات بر سود انرژی

هفته گذشته، وزارت خزانه داری HM اعلام کرد که مالیات بر سود انرژی، که نرخ مالیات نهایی 75 درصد را بر تولید نفت و گاز در دریای شمال تعیین می کند، تا زمانی که قیمت نفت و گاز بالاتر بماند، تا پنج سال آینده ادامه خواهد داشت. از هنجارهای تاریخی

به گفته وزارت خزانه داری HM، با این حال، پس از تثبیت قیمت ها در سطوح عادی برای مدت طولانی، نرخ مالیات نهایی به 40 درصد باز خواهد گشت.

عملیات حفاری در دریای شمال

آپاچی از سال 2003 و پس از به دست آوردن نزدیک به 97 درصد از سهام میدان Forties، در دریای شمال مشغول به کار بوده است.

در سال 2011، شرکت نفت و گاز آمریکایی دارایی های بیشتری را از دریای شمالی موبیل خریداری کرد. اینها شامل سهام عملیاتی در میدان های بریل، نویس، نس، نویس ساوت، اسکن، و باکلند و یک سهام عملیاتی نشده در میدان مکلور بود.

آپاچی همچنین دارای سهام غیر عملیاتی در Nelson Field است که آن را در سال 2011 خریداری کرد. عملیات دریای شمال بریتانیا 14.4 درصد از تولید سال 2022 آن را به خود اختصاص داده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *